Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; JCommentsACL has a deprecated constructor in /www/doc/www.prokopskeudoli.org/www/components/com_jcomments/classes/acl.php on line 17
Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

ovce

Ahoj kamarádi,

     říkají mi Kudrnka a jsem tu nejstarší, a něco Vám o sobě povím.

 Na naši farmu jsem přišla ještě jako malé jehně a někteří z těch, co se tu na nás chodí dívat nebo nás krmit, si mě můžou tak i pamatovat. Třeba se jako děti se mnou fotili a ti nejodvážnější dokonce na mě jezdili. Byla jsem hravé a uličnické jehně, jak o mě všichni říkají.

 Ahoj, jsem KudrnkaDnes tu jsem nejstarší ovečka, a v přepočtu na váš lidský věk mi je hezkej kousek přes sto let. Určitě jsem starší, než byla anglická královna Alžběta, které říkali „královna matka“. A tak se nelekejte, že bych trpěla hladem. Jen prostě vypadám úměrně ke svému věku. Ale myslím, že vypadám ještě dobře, protože my ovečky se většinou dožíváme věku mnohem menšího. 

Už tak trochu kulhám
Trochu už kulhám, hůř vidím a taky nedoslýchám. Ale stará se o mě ovečka Béčko, která se vám také představuje. Naštěstí mi stále chutná jíst a dokonce i někdy ráda zlobím. Když se nikdo nedívá, ukradnu kus zeleniny ze zahrádky nebo kytky, na které nesmí chodit. Často moji pečovatelé Josef a Jitka vidí, ale tváří se přitom že ne, snad abych za ta léta radosti, co jsem tu všem dala, si ještě trochu užila.

 

   Minulý rok jsem byla hodně unavená, že mě dokonce nechtěli dát ostříhat, aby mě netrápil. Naštěstí to však udělali, stejně jako letos. Ta moje kudrnatá vlněná srst něco váží, a když namokne, snad bych už ty schody do stáje na noc ani nevyšla. Ale, zase když mě ostříhají, vypadám jako by mě trápili hladem. Ale není to tak. Vy lidé, když se třeba dožijete věku přes sto let, taky nejste zrovna baculatí a nikdo vás „nevyřazuje z chovu“.
 My ovce, a taky kolegyně kozy, jsme totiž stádní zvířata. A oddělit nás od našeho stáda je to nejhorší, co by nás mohlo potkat. Čím je stádo větší, tím lepší. Občas se mezi sebou trkáme (nejvíc samozřejmě náš vůdce stáda Trkáček), ale je to takový způsob pozdravu i hry, stejně jako vy si podáváte ruce.

   Prostě jsem tu, mám to tu ráda, mám ráda své stádo, je o mě pečováno. A za dobroty, které mi sem nosíte, moc děkuji. Jen prosím opatrně. Všechno už nesmím. Raději se třeba poraďte s naším pánem. Ale třeba to konečně napíše i na nástěnku. 

  

Mějte se krásně, Vaše ovčí babička Kudrnka

Kam dál:

Perla zHELPkontaktySS FacebookTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.sponzorFio banka Domu