Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

ovce Ahoj kamarádi, 

  nám dvěma tu říkají Romanka a Alexandra. My jsme totiž Romanovky. To je plemeno, které pochází z Ruska, z Jaroslavské oblasti.

  Máme krátké ocásky a většinou, až na vyjímky, žádné rohy. Oproti ostatním bílým ovečkám, my jsem černobílé, takže nás jistě podle černých hlav a taky nožiček, hned poznáte.

 PDU ROMANOVKY u Alexandra z nás je ta, co má hvězdičku na čele. Romance schází, ale nevadí jí to. Že jsme tady je proto, že náš nový pečovatel pan Josef nás dostal jako sponzorský dar. On sice občas říká Danajský, ale prostě jsme tady.

  Jsme původem z jedné farmy, kde se tehdy narodilo asi kolem stovky našich sestřenic a bratránků. Jenže téměř celé stádo zemřelo na parazity. Přežily jsme snad jen my, dvě ovečky. Byli jsme nejmenší a nejmladší. Náš pečovatel nás hned po přivezení nechal naočkovat proti parazitům a červům, abychom mu nenakazily jeho stádo. A díky tomu jsme přežily i my. To naše původní stádo skončilo nakonec hodně smutně. Téměř půl roku, než jsme se trochu zotavily, jsme téměř nerostly. Ale pak jsme to dohonily a dnes už máme normální velikost. Jen Josef, když se mračí, mudruje, že díky nemoci zůstaly naše mozečky takový trochu nedovyvinutý. Takže se chováme spíše jako jehňata než dospělé ovce. Ale prý to nevadí. Nám určitě ne.PDU 2016 07 11 Tmava

  Jsme čistotné, dobře skáčeme, umíme překonávat překážky a rády si hrajeme. Často splašíme celé stádo, protože všichni ostatní členové se pokojně pasou, zatím co si my rozverně hrajeme. Když se jde na pastvu, začneme radostně běhat a přeskakujeme nejen ostatní, ale taky sebe navzájem.

   Běháme, cvičíme a chováme se jako praví puberťáci. Taky dokážeme Josefa pořádně rozzlobit. To, když okusujeme stromy, které se nemají okusovat. Vždycky si totiž jeden vybereme a dáme na frak. Nu což, je na čase, aby se Josef polepšil a zvednul oplocení stromů nebo udělal kolem z nich z proutí počiny košáry okolo nich.

PDU 2016 05 02 Romanovky 1PDU 2016 05 02 Romanovky 2PDU 2016 05 02 Romanovky 3

  Tak ahoj, přijděte se nás někdy podívat a taky vemte něco na zub. Opravdu dobře usušené pečivo, jablíčko, listy z kedlubny nebo lahodnej salát. To my všechno moc rády.

  Vaše Romanka a Alexandra

Kam dál:

Perla zHELPkontaktySS FacebookTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.sponzorFio banka Domu