Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

Nezbednostianeb, není nad práci odborníků....

Co je platná všechna naše snaha a pečlivá práce dobrovolníků, když dobře placená organizace, kterou na mnoha místech zdarma suplujeme, je schopna definitivně zničit jedinečné hodnoty. 

PDU 2017 05 01 BH paleni 1  Přímo zděšení jsme zažili při procházce na horní hraně údolí Prokopského potoka mezi Prokopským lomem a Klukovickým koupalištěm, kousek před Butovickým hradištěm. My se snažíme o likvidaci náletových dřevin a akátů tak, aby se příroda mohla rychle vzpamatovat po invazních druzích a znovu oživit stovky let se tvořící půdní biotop.

  Likvidace akátů od placené "odborné firmy" dopadla tak, že na ploše 40x40 metrů rozdělala 7 obřích ohnišť, které pak předpisově zaházela vyrytou hlínou. Tedy suma sumárum, půdní biotop vzal definitivně za své a tato místa budou nyní obsazovat jedině organismy, rostoucí na spáleništích.

  Přitom na veškeré postupy činností v rezervaci se vztahuje Plán péče o PR Prokopské údolí. O tom, že je to navíc vyhlášená lokalita sítě NATURA 2000, o tom zřejmě firma nemá ani potuchy.

  Po více marných pokusech řešit s magistrátem HMP vědomé poškozování rezervace cizími subjekty nezbývá, než postoupit problémy výše.

PDU 2017 05 01 BH paleni 2PDU 2017 05 01 BH paleni 3NATURA 2000 - Členské státy EU jsou povinny vybrat nejhodnotnnější území s výskytem vybraných rostlinných a živočišných druhů a přírodních stanovišť a zajistit jejich zákonnou ochranu. Velikost a počet těchto území musí být přitom takový, aby bylo zabezpečeno zachování těchto druhů a stanovišť na území celého státu v příznivém stavu, tedy ve stavu stejném nebo lepším než v okamžiku vyhlášení.

  Cílem soustavy NATURA 2000 je zachovat biologickou rozmanitost v rámci celé Evropské unie prostřednictvím ochrany vybraných druhů rostlin a živočichů a přírodních stanovišť, které jsou nejvíce ohroženy lidskou činností nebo patří k tomu nejvzácnějšímu, co se na evropském kontinentě zachovalo. 

PDU 2017 05 01 BH paleni 4

KONTROLNÍ OTÁZKA - Daří se to odpovědným orgánům skutečně zachovat?

Kam dál:

Perla zkontaktySS FacebookTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.sponzorFio banka Domu HELP