Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJComments has a deprecated constructor in /www/doc/www.prokopskeudoli.org/www/plugins/content/jcomments/jcomments.php on line 25

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; JCommentsACL has a deprecated constructor in /www/doc/www.prokopskeudoli.org/www/components/com_jcomments/classes/acl.php on line 17
Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Logo EUPřezkum provádění právních předpisů EU v oblasti životního prostředí

 Česká republika je signatářem mnoha mezinárodních dohod, které svým podpisem zařadila mezi závazné. Ovšem, jejich promítnutí do platné legislativy není vždy provedeno, nebo je dokonce v rozporu s těmito dohodami.

  PDU 2016 07 20 VYSOKA 3Evropská komise 3. února letošního roku 2016 v Bruselu vydala PRACOVNÍ DOKUMENT Přezkum provádění právních předpisů EU v oblasti životního prostředí v ČESKÉ REPUBLICE. Je to celkem zajímavé čtení. Místy jsme chváleni, ale místy je naprosto jasně řečeno, že promítnutí mezinárodních dohod do legislativy pokulhává, nebo je dokonce v rozporu těmito dohodami. To nás může postihnout omezením toku finančních prostředků tekoucích z EU do ČR.

   Každého, koho zajímá opravdu unikátní světová přírodní lokalita Prokopské údolí a komu na ní záleží, by se s tímto přezkumem měl seznámit, stejně jako s pár nejdůležitějšími mezinárodními dohodami.

  "Salámová metoda" ukrajování přírody je totiž nenápadná, bohužel zatím trvalá. Okleštění Prokopského údolí zástavbou je pro zdejší přírodu likvidační. Zatížení emisemi, dopravou, hlukem, světelným smogem, vysycháním díky přerušení toku spodních vod při zakládání staveb, zrušením biokoridorů s okolní krajinou a v také mnoha diletantskými zásahy některých úřadů, pod hlavičkou "POMÁHÁME".

  V neposlední řadě také opakovaným protizákonným povolováním staveb přímo v rezervaci, proti kterým naše společnost svým přihlášením do stavebních řízení jako účastník přes 25 let bojuje. Někdy s úspěchem, často však díky legislativě a složité cestě hledání informací o vyhlášení stavebního řízen neúspěchem.

Seznam - základní mezinárodní dohody - úsek ochrany přírody

 Kam dál:

Perla zHELPkontaktySS FacebookTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.sponzorFio banka Domu