Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

 paragrafJeden o voze druhý o koze....

Řada z Vás si jistě vzpomene na bývalou továrnu Technoplynu, umístěnou na počátku Prokopského údolí za mostem pražského Semmeringu. 

 Zde je pár pohledů na starou továrnu a nové budovy rezidence Trilobit, stavějících se na jejím místě, co "zapadají" dle stavebního odboru Prahy 5 urbanisticky do krajiny.

technoplyn6technoplyn5technoplyn1
 
Není to tak dávno, co vzala za své díky tlaku developerů. Nové stavby, které na jejím místě vznikly, mají sice platné stavební povolení, ovšem v rozporu se Zákonem č. 114/1992 Sb. ČNR o ochraně přírody a krajiny, a podle tehdy platné Vyhlášky č. 7/1993 Sb. hl. m. Prahy, o zřízení přírodního parku "Prokopské a Dalejské údolí" a o vyhlášení stavební uzávěry pro tento park.

technoplyn2PDU 2017 02 18 cerne stavby4

PDU 2017 02 18 cerne stavby2PDU 2017 02 18 cerne stavby1

 Architotektonicky oceněná budova, bývalá továrna technických plynů Hydroxygen, postavená podle návrhu významného architekta Františka Alberta Libry, stojí jen kousek vedle.
PDU 2017 02 18 Hydroxygen1

  Do stavebního řízení budov rezidence Trilobit se po celou dobu se hlásíme a bojujeme proti nezákonnnému rozhodnutí stavebního řízení. Ovšem, aby těchto staveb v přírodní rezervaci nebylo dosti a biodiverzita, ekologie a ekologická zátěž opravdu vzala za své, stavební odbor stačil povolit stavby další. 

  Zde vám nabízíme naprosto nezáživné a těžko stravitelné poslední (šedesátistránkové) územní rozhodnutí. Jen jsme v něm nenašli řadu odpovědí na naše zásadní připomínky a ani odpovědi na připomínky dalších subjektů. A protože čas hoří, ihned po uvolnění našich rukou od účasti na oslavách Dnů Prahy 5, jsme podali další Odvolání proti tomuto územnímu rozhodnutí. To snad pro Vás bude stravitelnější čtení.

Společnost pro ochranu Prokopského a Dalejského údolí

Kam dál:

Perla zHELPkontaktySS FacebookTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.sponzorFio banka Domu