Termín: 2016-10-07 09:00
Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Ozvěny z druhé podzimní dobrovolnické brigády 

  Tentokrát jsme tu měli najednou účastníky dvou firem. Seznamte se s nimi a s jejich prací.

AXIS firma AXIS se svými účastníky nám pomáhá již tradičně a

Logo CPP Česká podnikatelská pojišťovna také přispěla do kotlíku svými pracovníky.

    Ac se již podzim přihlásil po dlouhém létě o své slovo značným ochlazením a deštivým počasím, nikoho to neodradilo a ráno dorazili mezi kapkami deště. Počasí se však pomalu umodřilo a dokonce sluníčko prorazilo cestu mezi mraky.

PDU 2016 10 07 B6

 Práce byla na lokalitě vysázeného sadu kousek nad naší základnou, kde již z jara jedna z brigád prováděla čištění a likvidaci náletových dřevin. Husté a trnité roští ze svídy obecné (Cornus sanguinea), akátu (Robinia pseudacacia), ostružiníku křovitého (Rubus fluticosus) plaménku plotního (Clematis vitalba) a dalších nepůvodních rostlin. Nůžkami a pilou bylo třeba vyčistit západní část sadu a kus svahu nad ním. Nejšikovnější AXISÁK se ujmul křovinořezu, nasadil si helmu, sluchátka a štít a vrhl se rovnou do sadu. 

PDU 2016 10 07 B8Dalším hlavním úkolem bylo odhalit sluníčku prastarou zídku, která by měla sloužit za úkryt i pro vyhřívání na kamenech posledním zbytkům plazům, kteří se v několika posledních lokalitách v Prokopském údolí ještě vyskytují.

PDU Uzovka hladkaPDU Zmije obecna

   Letos se po několika letech zde objevila užovka hladká (Coronella austriaca), kterou si mnozí lidé na první pohled pletou se zmijí obecnou (Vipera berus). Opravdu jsou si na první pohled dosti podobné.

  PDU 2016 10 07 B14PDU 2016 10 07 B16PDU 2016 10 07 B15PDU 2016 10 07 B9

   A zíďka prokoukla nádherně, račte se podívat.

Prokouklá zídkaJako když střelíOdpadky také musí pryč z rezervaceUhasit ohniště

   Závěrem ještě posbírali lidské odpadky, uhasilo se ohniště a vše zelené se na valníku odvezlo kozám a ovcím na základnu našeho Informačního centra k snědku.

dekuji
Brigádníci byli moc šikovní a my jim za to moc děkujeme.


Kam dál:

Perla zkontaktySS FacebookTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.sponzorFio banka Domu