Termín: 2016-05-13 09:00
Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Brigáda v rámci světového dne dobrovolníků 2016  

 Přesto, že se tedy sešli zaměstnanci několika firem, byl to naprosto sehraný tým, kterému šla práce krásně od ruky.

     

 Brigádníků byl i velký počet, tak se rozdělili se na dvě poloviny. První polovina, ta fotograficky zdokumentovaná, šla provést průklest na lokalitu, kde roste řada vzácných bylin. Zprvu byl malý problém "Ohniváka", kterému ohniště pro spálení klestí, které tu zbylo po poslední brigádě, odmítalo vzplanout, ale nakonec i to se podařilo.
  Kluci i děvčata si oblékli rukavice, chopili kleští, nůžek i pil, rozběhli se do strání a sveřepě začali likvidovat náletové dřeviny, které do původní lesostepi nepatří. Můžete posoudit, jak jim šla práce pěkně od ruky, radost pohledět. Vysekávali, čistili i stahovali.

  

  Nejprve vrchní část svahu, a po malém odpočinku pro změnu tu spodní. Pokračovali ve vyřezávaní a průklestu svídy krvavéplaného šípkutrnek  a dalších, ponechávali ovocné dřeviny, mladé borovice černé, hloh obecný, dřín obecný. Vše co vystříhali, odnášeli mimo stráň, aby rostliny, kvůli kterým se to celé vlastně dělalo, mohly volně růst.

 

   Druhá polovina čistila úsek za potokem, a vyřezané dřeviny stahovali na naši louku, kde se z ní právě pletou košáry. To je ohrada z proutí, aby jsme dětskému hřišti oddělil část, kam by pejskové nemohli. O tom Vás budeme informovat někdy příště.

  Po odchodu brigádníků jsme ještě zabezpečili ohniště a večer provedli jeho kontrolu.

  Všem brigádníkům vyslovujeme našimi ústy za přírod veliký díky za jejich práci.   Děkujeme. 

    Krásný den všem přátelům Prokopského a Dalejského údolí.  

Společnost pro ochranu Prokopského a Dalejského údolí


Kam dál:

Perla zkontaktySS FacebookTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.sponzorFio banka Domu