Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Tak si nejsme jisti, zda odpověď je na naši stížnostNezbednosti

   Psali jsme o:

"...došlo k rušení stanoviště zvláště chráněných druhů...  nepochybně dojde i k ovlivnění mikroflóry a mikrofauny.... je systematicky ničena biodiverzita.... celou akci je nutné posuzovat jako záměrné poškozování přírodního parku..."

...tedy nikoliv o "NATURA 2000", nikoliv "zvláště chráněného území"...

Posoudit ale můžete sami... (Text naší  stížnost)


 Dobrý den,

  K Vaší stížnosti sdělujeme, že předmětná louka je mimo plochu zvláště chráněného území PR Prokopské údolí i území Natura 2000. Celá tato louka není ve správě našeho odboru, ale odboru hospodaření s majetkem MHMP (a to zejména z důvodu, že dle platného územního plánu  se jedná převážně o území sloužící oddechu – SO 1,3,5. Jedná se o v části vlhkou i částečně podmáčenou louku založenou v relativně nedávné době na místě zbořených průmyslových staveb – továrních objektů.

  Telefonicky bylo u místně příslušného lesního pana Stany ověřeno, že louku neposekaly Lesy hl.m.Prahy, ale správcovská firma pracující pro odbor hospodaření s majetkem MHMP.  Pro úplnost dodáváme, že co se týká postupu sekání lučních porostů ve zvláště chráněných územích, tak se plně ztotožňujeme s Vámi popisovaným mozaikovitým postupem sečí.

 

S pozdravem

Ing. Dan Frantík

vedoucí oddělení péče o zeleň

MHMP - Odbor ochrany prostředí - Oddělení péče o zeleň

Jungmannova 35/29, 110 00 Praha 1


Kam dál:

Perla zHELPkontaktySS FacebookTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.sponzorFio banka Domu