PDU_2_5_2016_holyne_most_R.jpg

Drobečková-navigace

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

spravne

Konečně se otevírá naděje pro záchranu Prokopského jezírka 

   Dlouho jsme oslovovali všechny možné instituce, zastupitele, radní, odbory ochrany přírody MHMP i MČ Prahy 5. Žádali o nápravu pochybení. Psali petice....

  Vedoucí OOP MHMP pan Štěpán Kyjovský se jako obvykle nenamáhal ani odpovědět, paní radní pro životní prostředí Jana Plamínková zatím na naše dotazy také mlčí. První a zatím jediný, kdo se postavil k problému Prokopského jezírka čelem, je místostarosta z MČ Prahy 5 Martin Slabý.

 Na základě našich informací a hlavně díky základním a přislíbeným dalším podkladům o napouštěcím systému od vodohospodáře RNDr. Jaroslav Poupěte vyvolal několik jednání na více úrovních.

Poslední jeho informace ze 7.8.2018 byla: 

Dobrý den
dnes odešel dopis na MHMP s žádostí o vyčištění jezírka. Včera proběhla kontrola pracovníků lesů hl.m Prahy, kdy se otevřely poklopy a hledal se důvod pomalého natékání vody. Jinak z dnešní schůzky vzešlo potřeba doložení podkladů k filtrům a vstřícný  přístup k opravě přivaděče. Věc řešíme dále s p.Karneckým.
Martin Slabý
 
 Věříme, že tato dobrá zpráva pro jezírko není jen volebním šotem, ale je míněna doopravdy.
 Děkujeme všem dosud zúčastněným za jejich pomoc, včetně těch, kteří pomohli i svou peticí a o dalším postupu Vás budeme nadále informovat.
 
Jezírko před poškozením napájecího systému.
PDU 2016 08 26 Jezirko1
 
Jezírko po poškození napájecího systému a revitalizaci potoka pod Novou Vsí.
JP 2018 06 20 Jezirko okrehek 2

Kam dál:

Perla zHELPkontaktySS FacebookTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.sponzorFio banka Domu