PDU_2016_04_30_Semmering_V.jpg

Drobečková-navigace

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

blesk1

Radikální úbytek hmyzu = fatální následky

   Nedostatek hmyzu na polích a loukách není problémem estetickým, ale existenciálním. Rostliny totiž přicházejí o své dvorní opylovače. 

  Průzkum, který probíhá posledních třicet let, odhalil, že v tomto časovém horizontu ubylo více než tři čtvrtiny hmyzu. V letních dnech je v přírodě až o 82 % méně opylovačů. Alarmující čísla nutí k přemýšlení. Proces opylování není jenom látka základní školy v přírodopisu, ale zcela zásadní jev, který ovlivňuje chod života na celé planetě.

 Dnešní lesy a pole jsou vysazovány pro obchod. Jde jen o plodiny a dřevo. Trávníky sekáme téměř naholo, rotační sekačky nenechají přežít žádného jedince a hmyz nemá dost potravy.   (Číst celý článek)

PDU 2018 07 14 Cmelak 2


Kam dál:

Perla zHELPkontaktySS FacebookTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.sponzorFio banka Domu
ZDROJ: http://www.ctidoma.cz/zdravi/2018-08-06-hmyzi-poust-radikalni-ubytek-hmyzu-muze-mit-pro-cloveka-fatalni-nasledky-43104?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu