Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

ovce

Ahoj kamarádi,

   mě tu říkají Béčko a jsem skoro stejně tak stará jako Kudrnka. Jen oproti Kudrnce jsem ještě v lepší kondici a veterináře nepotřebuji tak často.

  Zřejmě na to má vliv, jak říká náš pastevec Josef, genetika. Mno, nevím, na své původní stádo si už moc nepamatuju. Protože se hodně často a nahlas ozývám, začali mi tu říkat nejprve jen Béééé, ale nakonec z toho vzniklo jméno Béčko, které se mi docela líbí, a slyším na něj.

  Velice ráda chodím za naším pastevcem a tajně mu strkám hlavu do kapsy, protože tam často vypadne nějaká dobrota. Třeba krásně tvrdý chleba, nebo zbytky vonícího zrní.

   I když jsem hodně postarší dáma, uličnictví je mi stále vlastní. Jsem chytrá, a dobře vím, kdy mě nikdo nehlídá. Pak nenápadně zmizím, protože vím, kde jsou ke snědku lahodné květiny a zelenina ze zahrádky, stromy od živého plotu a další dobroty. Sice vím, že to nesmím, ale držím zásadu: „Když se ztratím z dohledu, jistě něco provedu.“  Ještě že tu nejste tak často, abyste slyšeli to láteření a lamentování, když mě Josef natrefí na nějakým zakázaným místě. Ale někdo prostě zlobit musí, tak jsme to vzala na sebe.

   Jo, a kdyby někdo pochyboval, tak tohle stádo vedu a starám se i kozy aby něco neprovedly, i když si namyšlený kozlík Trkáček myslí, že vůdce stáda je on. Je to prostě chlap, a já ho v tom klidně nechávám. Alespoň mě netrká, aby o své prvenství bojoval.  

     Těším se, až za mnou přijdete a donesete mi třeba pěkně tvrdé rohlíky, chleba, nebo hrst ovesných vloček. 

Bééééééééééé, tedy chci říci ahoj, vaše ovenka Béčko 

 

Kam dál:

Perla zHELPkontaktySS FacebookTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.sponzorFio banka Domu