Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Perla zPokud máte přírodu údolí rádi, pomozte....

  Vážení přátelé a příznivci naší společnosti a Prokopského a Dalejského údolí.

25 let jsme, jako spolek zabývající se ochranou přírody, přijímali Vaši pomoc pouze formou práce dobrovolníků nebo darem nářadí a pomůcek tuto práci.

   V roce 2016 Rada městské části Prahy 5, usnesením č.20/644/2016, neuznala naši investici do pronajatého objektu a vyžaduje roční nájemné ve výši bezmála 200.000,-Kč, které se do té doby odečítalo jako protihodnota provedené rekonstrukce budovy.

2016 05 26 2016 05 26 PU zookoutek 008 640x480SPD 27 4 2016 Zakladna
  Jen tak jako příklad: "Provoz informačního centra na Smíchově dotuje radnice zhruba milionem korun ročně, pronájem 36 ha přírodního parku Košíře golfovému klubu na 25 let s opcí na dalších 25 let za 1,40 Kč/m2/rok a nájemné kavárně "Co hledá jméno" za 1,-Kč/rok.)

 Přitom ochranářské práce od stovek dobrovolníků a tisíců odpracovaných hodin ročně, lze vyčíslit částkou mnohonásobně vyšší, než vyměřené nájemné. Přínosy akcí pro širokou veřejnost, školy i školky, vycházky a enviromentální vzdělávání všech složek obyvatel jsou pro společnost nevyčíslitelné.

PDU 2017 05 29 Trkacek 1 Veškerou činnost provádíme bezplatně, ve svém volném čase. Náklady údržbu objektu a přilehlé louky "U koziček", elektřinu, akce pro veřejnost, krmení či veterinární ošetření zvířat z dětské farmy, nářadí, nástroje a ochranné pomůcky pro vybavení brigádníků, vše je hrazeno členy společnosti a Vámi, dárci z okruhu příznivců.

V letošním roce jsem ve spolupráci se vzdělávacím a informačním centrem MČ Prahy 5 obnovili přednášky a vycházky pro širokou veřejnost. Příslibem bylo snížení nájemného na symbolickou hodnotu. Ovšem skutek utek. Současní radní nemají o ekologii a péči o Prokopské údolí zájem a výsledky naší mnohaleté dobrovolnické práce a činností pro veřejnost i místní komunity odmítají akceptovat. Konkrétní zveřejnění upřesníme.

Naše hlavní činnosti jsou:


Pokud s námi sympatizujete, podpořte nás.

Připojte se ke skupinám firemních dobrovolníků, nebo nám pomozte svým příspěvkem na TRANSPARENTNÍ ÚČET, který bude využit na nářadí pro brigádníky, akce pro širokou veřejnost, potřeby dětské farmy a na pokrytí likvidačního nájemného, vyžadovaném úřadem MČ Prahy 5.

PODPOŘTE NÁS U ZASTUPITELŮ MČ PRAHY 5.

 


PŘEDEM VŠEM MOC DĚKUJEME


A zároveň by jsme ještě chtěli opět poděkovat všem, kteří svým příspěvkem nám pomohli přežít uplynulé dva roky.

Perla zHELPkontaktySS FacebookTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.sponzorFio banka Domu