Termín: 2016-04-07 13:00
Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

      Zpráva o setkání s veřejností

  Dne 7.4.2016 proběhlo v našem Informační centru setkání s občany, dobrovolníky a obyvateli Prokopského údolí, na které přišel i 1. místostarosta Prahy 5, radní pro životní prostředí, Mgr. Lukáš Budín.

   V úvodu promluvil předseda Společnosti pro ochranu Prokopského a Dalejského údolí, zastupitel Prahy 5 za Pirátskou stranu, pan Josef Matoušek. Součástí příjemného a přátelského setkání bylo představení plánovaného založení sociálního podniku Porta Vitae, z.ú., který by mohl vzniknou za účasti našeho spolku a Městské části Prahy 5. Jeho prostřednictvím se mohli na ochraně zdejší přírody podílet formou trvalého zaměstnání mladí dospělí, kteří čerstvě odcházejí z dětských domovů, či končí v pěstounské péči. Milým hostům se také dostalo přednášky o historii a specifičnosti lokality v souvislosti s udržitelnou přírodní krajinou.

      Děkujeme všem zúčastněným, zejména dobrovolníkům z řad zaměstnanců České Televize, kteří si v rámci brigády  probíhající v tento den, rozšířili své znalosti o ochraně životního prostředí a stavu sociálního podnikání v komunálních podmínkách.
     Přesto, že se  řada pozvaných hostů z různých důvodů nemohla zúčastnit, věříme, že Vám na tomto místě budeme v budoucnu přinášet pozitivní zprávy o probíhajícím procesu vzniku a činnosti nové firmy, která se bude trvale a pravidelně o Naši přírodu starat.

 Za Společnost Pro ochranu Prokopského a Dalejského údolí
Josef Matoušek, Tomáš Feifer a Ivo Novotný

SPD 27 4 2016 Zakladna

  Krásný den všem přátelům Prokopského údolí... :-)


Kam dál:

Perla zHELPkontaktySS FacebookTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.sponzorFio banka Domu