Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

   klisteAneb, jak na klíšťata jen přírodně

  Bohužel, i klíšťata v Prokopském údolí jsou. Přenášejí celou řadu infekčních nemocí, z nichž nejznámější je Lymská nemoc, neboli Borelioza a Klíšťová encefalitida.

  Jako u všech nemocí, je nejdůležitější prevence, což v případě klíšťat znamená zamezit jejich přisátí. Prodávají se různé repelenty, tu s dobrým, tu s horším účinkem. 

     Minulou sezónu nás na internetu zaujal přírodní "repelent", který měl řadu dobrých ohlasů a byl jednoduchý. Navíc, každý si ho může vytvořit doma a jeho zásoba vydrží velmi dlouho. Neváhal jsem a udělal jsem s ním pokus, abych ho také vyzkoušel.

  Dnes mohu říci, že opravdu funguje


Co potřebujete? 

  • větší svazek vlaštovičníku
  • olivový olej (můžeme ale použít jakýkoliv jedlý olej)
 Vlaštovičník větší Květ  

 

         Vlaštovičník větší  -  rostlina a květ 

 
       Vlaštovičník nalámeme nebo nastříháme na menší kousky. Dáváme však dobrý pozor, aby jsme čerstvou vlaštovičníkovou šťávu nedostali omylem do oka! Vložíme do uzavíratelné nádoby a zalijeme olejem. Nádobu uzavřeme a necháme stát na slunném místě. Vlaštovičník necháme vyluhovat dva až tři týdny, klidně na okně i na sluníčku. Poté přecedíme (můžeme ještě vlaštovičník pořádně vymačkat) a můžeme používat. Před vycházkou do přírody si namažeme lehce místa, kde´se klíště může uchytit. Funguje spolehlivě i na psy a kočky.
Dávka vydrží pro rodinu na celý rok.

    

Krásný den všem přátelům Prokopského údolí... :-)

Kam dál:

Perla zkontaktySS FacebookTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.sponzorFio banka Domu