Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

NezbednostiO čem je ochrana přírody

 by konečně měli začít přemýšlet odpovědní pracovníci odboru některých odborů na Pražském magistrátu. Mají to za naše daně v popisu svojí práce.

   PDU 2017 03 27 babocka bile C 4Uplynul rok, kdy jsme v článku "Motýli ostrouhali mrkvičku...." kritizovali způsob, jak se přistupuje k sekání luk v přírodním parku. Naši stížnosti nevzali pracovníci magistrátu na vědomí. nebo si ji po odborech nepředávají. Při sekání louky (naproti bývalému Hlubočepskému nádraží) o rozloze cca 2,7 ha byl použit, stejně jako loni, mulčovací stroj. Ten veškerou trávu i s rozdrcenými zbytky těl mnoha malých a také velkých živočichů nechal válet, páchnout a tlít přímo na ploše louky.JP 2016 010 23 zluna zelena

  Došlo tím k opakovanému poškození stanoviště zvláště chráněných druhů, např. užovky podplamaté, ropuchy obecné, ježka východního, chráněných mlžů, denních i nočních motýlů a také veškerého hmyzu, sloužícího jako potrava ptáků, kteří tu díky tomuto zásahu utichli. Místo zvolna regenerující louky zde leží mrtvý substrát.


Poznámka: Dle vyjádření RNDr. Kubíkové, se veškerý likvidovaný biologický materiál musí vynosit mimo chráněné území a tam s ním dále nakládat.


 Vzpomenete si na naše dědečky? Jak a kdy se sekalo a sušilo? A příroda přitom žila? Pro kobylky a motýly nebylo kam šlápnout?

 Hádejte, kdy některá ze stížností zaslaných magistrátu bude vyřešena?

PDU 2016 07 08 Sekani louky2

Kam dál:

Perla zHELPkontaktySS FacebookTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.sponzorFio banka Domu