PDU_2_5_2016_hluchavka_skvrnita_2_V.jpg

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJComments has a deprecated constructor in /www/doc/www.prokopskeudoli.org/www/plugins/content/jcomments/jcomments.php on line 25
Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Logo TSK Zákon 114/1992 je pro TSK hadrem papíru

 Již řadu měsíců se Technická správa komunikací tváří, že průběžně opravuje vozovku, procházející Prokopským údolím.

 PDU 2017 12 06 TSK asfaltovani vozovky 1Nejen, že je tato "oprava vozovky" naprosto neprofesionální, ale TSK svou činností porušuje zákon Zákon č. 114/1992 Sb. a také Nařízení č.10/2014 o zřízení přírodních parků na území hlavního města Prahy, včetně směrnice 92/43/EHS o stanovištích, protože velká část vozovky leží ve vyhlášené EVL NATURA 2000.

  Snažili jsme se dopátrat, kdo dal zadání zmíněné firmě na položení nového povrchu vozovky a rozšíření komunikace a kdo zpracoval k tomu dokumentaci. Také, zda byl požádán o vyjímku Odbor ochrany přírody MHMP na činnosti, podléhající ze zákona vyjádření tohoto odboru. Dle TSK se totiž jedná pouze opravy komunikace "v rámci běžné údržby".

 PDU 2017 07 21 Konopice uzkolista 3Jenže...! Komunikace je místy výrazně rozšiřována. Navíc takovým způsobem, že asfaltový povrch se zde v rezervaci pokládá přímo na vrstvu chráněného biotopu a ještě navíc bez podkladového betonového podloží. Jedná se o mrhání našimi veřejnými prostředky, protože do roka z nového povrchu vozovky zůstane jen hromada asfaltové drtě, válící se uprostřed chráněné přírodní rezervace a pletoucí se návštěvníkům, cyklistům i dětem pod nohy.

 K zadání se však k našemu údivu nehlásila ani MČ Prahy 5 a ani magistrát HMP. Obrátili jsme se tedy na tiskovou mluvčí TSK paní Liškovou a zároveň na Českou inspekci životního prostředí.


DOPIS NA TSK

Vážená paní Lišková,

 obracíme se na Vás, protože na stránkách TSK jsme jinou konkrétní adresu nenašli. Věříme, že naši stížnost předáte kompetentním osobám.

 V přírodním parku Prokopské a Dalejské údolí na území MČ Prahy 5 Vaše příspěvková organizace škodí. Provádí v současné době asfaltování komunikace a jejího okolí. Asfalt je na několika místech rozprostřen i mimo tuto komunikaci. Např. poblíž domu K Dalejím 480 a v Jinonicích v blízkosti ul. Pod Vavřincem. Na této asfaltované komunikaci platí zákaz vjezdu. Na celém území přírodního parku je zakázáno poškozovat půdní povrch. Rozšiřování  této komunikace, jak se nyní děje, je nepřípustné a v rozporu se zákonem o ochraně přírody.

Podle vyjádření OŽP MHMP  nebyla tato činnost povolena.  

Žádáme o zastavení  těchto nepovolených prací.

Bylo by dobré každý zásah v chráněném území konzultovat s jeho správcem.

To je OŽP MHMP.

Komunikace opravujte tam, kde je to potřeba  a ne v zákazu vjezdu.

S pozdravem za návštěvníky přírodního parku

Josef Matoušek, zastupitel ZMČ Prahy 5

  Práce jsou prováděny nekvalitně, za deště a bez jakékoliv úpravy podloží. Takže i v případě, že by se skutečně jednalo o opravu vozovky, jednalo by se jen o plýtvání materiálem.


PDU 2017 12 06 TSK asfaltovani vozovky 2PDU 2017 12 06 TSK asfaltovani vozovky 3


 Odpověď TSK, kterou nehodláme komentovat. 

Vážený pane Matoušku,

 k Vašemu podnětu na opravu komunikací  v Jinonicích a v Prokopském údolí sdělujeme ,že v současné době provádíme v rámci běžné údržby  opravy části komunikace  v ul. K Dalejím a v Prokopském údolí. V průběhu tohoto týdne a dle klimatických podmínek bude následovat oprava úseku v ul. K Nové Vsi.

 Záměrně  realizujeme tyto opravy komunikací v době vegetačního klidu, neboť jsme si vědomi, že se jedná o území přírodního  parku Prokopského a Dalejského údolí.

 V žádném případě opravou komunikace nerozšiřujeme  profil vozovky a nezasahujeme ani do přilehlé zeleně.

 Na základě stížností a požadavků občanů v ul.Pod Vavřincem, jsme ještě před zahájením zimního období provedli  v rámci běžné údržby  provizorní opravy výtluků.

 V rámci výstavby Radlické radialy má dojít k rekonstrukci vozovek a chodníků v celé oblasti  Jinonic.

 S pozdravem

  Ivana Březíková

řídící správní technik


 Česká inspekce životního prostředí přišla "opravenou" vozovku přeměřit a viděla to jinak. Dala nám za pravdu. 

CIZP 2017 11 28 Poruseni zakona 114 1992

Odůvodnění ČIŽP

CIZP 2017 11 28 Zjisteni stavu

 Tedy nikoliv "drobná údržba", jak píše TSK, ale "nová pokládka asfaltu". Bohužel, po celé délce opravované komunikace (přes 1,5 km) zde lokálně rostly některé chráněné rostliny. Touto nepovolenou činnosti byly ony ostrůvky kvetoucí přírody nenávratně zdevastovány. A to nejen zmiňovaná konopice úzkolistá, ale například, byť nechráněný, v údolí vzácně rostoucí Česnek planý a dalších několik druhů rostlin.

PDU 2017 07 21 Konopice uzkolista 4PDU 2017 06 26 Cesnek plany 4

Nezbývá jen doufat, že pro TSK to bude alespoň na pár týdnů ponaučení. Lhaní o tom, co a jak dělá, bylo až dost.

 

ZÁROVEŇ DĚKUJEME ČESKÉ ŽIVOTNÍ INSPEKCI ZA JEJÍ ODPOVĚDNÝ PŘÍSTUP A POMOC.


Kam dál:

Perla zHELPkontaktySS FacebookTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.sponzorFio banka Domu