Výskyt: lokálně v Pú, pravidelně
Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

ZpravodajovePři jarním ránu se k nám přišla podívat.

Srna. V naprosté tichosti. Chvilku vyčkávala, párkrát se nadýchla a pak pomalu zase odkráčela do prudkého svahu mezi mladé jasánky. Jako přízrak....

PDU 2017 03 30 srnka 4 V  Ještě jsem tu srnčí nepotkal. Srnec obecný (Capreolus caprelous), je tu prý už jen v posledním páru. Možná, že by to věděl přesně místní hajný. 

 Prokopské údolí se salámovou metodou stále zmenšuje. Lidé tu chtějí díky reklamě bydlet, staví se všude okolo. Nikdo si ale neuvědomuje, že až se domy postaví a oni se zabydlí, budou bydlet úplně jinde než chtěli. Populace živočichů i rostlin, kterým jsou přerušeny všechny migrační bikoridory s okolní mimopražskou přírodou, nemají šanci dlouho přežít. Víte to?

 Tak se na jednu z těch posledních srnčích krasavic ještě podívejte. A kdo z Vás má srdce a odvahu, třeba nám pomůže v našem boji proti likvidaci této úžasné přírody v našem Prokopském údolí s úřednickou a developerskou mašinérií. 

PDU 2017 03 30 srnka 1PDU 2017 03 30 srnka 3PDU 2017 03 30 srnka 4PDU 2017 03 30 srnka 7PDU 2017 03 30 srnka 5

 Kam dál:

Perla zHELPkontaktySS FacebookTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.sponzorFio banka Domu

Komentáře   

# SrnecVeronika 2018-08-13 23:29
Dobrý den,
tak já ho v uplynulém měsíci potkala 2x. Poprvé před někým utíkal a vyskočil z lesa přímo přede mnou a zůstal stát, dokud si mne nevšiml a neprchl. Podruhé jsem jej viděla dnes. Fotila jsem nějaké stromy a tudíž stála v úplné tichosti, když s úplným klidem vyšel z lesa a rozhlížel se. Pak se opakovalo to, co minule. Uviděl mne a zmizel v lese.
Měla jsem velké štěstí i na jezevce. Jednou takhle zrána u jedné skály....
Odpovědět
# SrnčíIvo 2018-08-16 16:48
Pěkné Veroniko
Už jich tu zase pár je. Ta, co byla na té fotografii, skončila u Prokopského jezírka uštvaná psy. Byla březí. Fotografovala ji ještě Sára Saudková. Ale na jezevce jsem tu ještě nenarazil, mám jen zprávy ze dvou lokalit, že tu jsou.

Děkujeme za zprávy a pěkný den.
Ivo
Odpovědět