Ochrana: lokálně v Pú
Výskyt: pravidelně

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

Zpravodajovemalá myška v Prokopském údolí

patří k řadě savců, kteří se v Prokopském údolí vyskytují. Má sice mnoho predátorů, včetně toulavých koček, ale stále je tu ještě jako běžnější druh. Dnes se mi ji podařilo fotoaparátem zachytit s úžasným balíčkem v tlamě.

PDU 2017 04 28 mysice krovina 2  Myšice křovinná (Apodemus sylvaticus) je přibližně stejně velká jako myš domácí a také se v zimním období k lidským obydlím snaží dostat. V české republice je hojně zastoupena, a tak není divu, že je i u nás.

  Její velikost je okolo 10 cm a ocásek s rohovitými kroužky je kratší než tělo. Kožíšek je šedohnědý až nahnědlý, se špinavě bělavým bříškem. Někdy má také malou žlutavou skvrnu na krku.

  Dobře skáče i šplhá a také jako většina savců umí plavat. Čilá bývá většinou až po setmění, takže nebývá tak často zahlédnuta. Tentokrát však po silném dešti pravděpodobně stěhovala mladé do suchého místa a tak se mi ji podařilo náhodou zachytit během několika skoků.

PDU 2017 04 28 mysice krovina 4
PDU 2017 04 28 mysice krovina 2PDU 2017 04 28 mysice krovina 1

 Kam dál:

Perla zHELPkontaktySS FacebookTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.sponzorFio banka Domu