PDU_2017_10_06_Psi_vino.jpg
Výskyt: lokálně v Pú, pravidelně
Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

notyNastal čas večerních symfonií

 Půjdete-li po soumraku Prokopským údolím, místo zpěvu ptáků uslyšíte řadu koncertujícího hmyzu. Nejčastější je to však naše největší kobylka. Poslechněte si ji.

  Kobylka zelená (Tettigonia viridissima) je nápadná jak svou velikostí, tak i trávově zelenou barvou. Dorůstá délky až 48 mm, ovšem s vyvinutými křídly mívá až 65 mm. To dělá z kobylky zelené skutečného hmyzího obra.

  Tato kobylka je rozšířena je po celé Evropě, severní Africe i Malé Asii, vyjma snad horských oblastí. Je totiž vynikajícím letcem a proto není divu, že osídlila tak velký areál. V přírodě nám pomáhá regulovat stav hmyzu, kterým se živí.

 Kobylky slyší velmi dobře. U hmyzu složité sluchové orgány nebývají tak časté. Potřebují je na dorozumívání. Samečci svým koncertem lákají samičky k rozmnožování a každý druh kobylek vydává odlišné frekvennce. Zvuk vydávají třením předního páru křídel o sebe. 

  Tak si ji zde poslechněte, ať ji večer při procházce poznáte.

Kobyka zelena tettigonia viridissima 2Kobylka zelena tettigonia viridissima 1
Kobylka zelena Tettigonia Viridissima
Krásný den všem přátelům Prokopského a Dalejského údolí... :-)

Kam dál:

Perla zHELPkontaktySS FacebookTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.sponzorFio banka Domu