PDU_REPORYJSKY_LOM_R.jpg
Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

ovce"Béčko" už má jiné pastvy..

   Naše stádečko je o ovečku chudší. Tu, které jste říkali "Béčko", už se stádem neuvidíte. Ale dala nám i vám hodně radosti.

  Na podzim nás opustila Kudrnka. S Béčkem tvořila nerozlučné kamarádky a Béčko o ní ke stáru hodně  pečovala. Od té doby však začala chřadnout, možná i smutkem. Poslední týden už nechodila ani se stádem do výběhu, nebo na pastvu.

 Ale její věk okolo šestnácti let, který bývá u oveček v chovu tak maximálně osm, byl úctyhodný. Věříme, že se na pastvách na druhé straně duhy s Kudrkou zase setkala a budou spolu dělat další kulišárny.

PDU 2016 06 08 Becko6

   Rádi bychom stádo pro Vás opět rozšířili. Nabídek oveček i koz vyřazených z chovu není málo. U nás jsou totiž všechny zvířátka jen pro Vaše potěšení a na dožití. Ale už na to po finanční stránce nemáme.

  Nemalé náklady na zvířátka, od podestýlky, krmení nebo veterináře, byly 25 let hrazeny pouze členy naší společnosti a nebo dary od Vás. Většina návštěvníků Prokopského údolí se domnívá, že jsme jako společnost placena magistrátem či městským úřadem Prahy 5. Není tomu tak. Ovšem naše investice z vlastních kapes pro veřejnost, úředníci z MČ Prahy 5 neocení. Místo nás, zvířátek či dětského hřiště by tu chtěli něco jiného. Naše peníze na potřeby zvířat od loňského roku musíme investovat do účelově "likvidačního nájemného". Prosby, žádosti nebo petice na snížení na hodnotu běžnou pro ostatní organizace, které zadarmo a nezištně slouží přírodě a veřejnosti, odmítli.

  Tak zvířátek bude zatím méně a méně. Pokud přežijeme ještě rok, třeba Vaše volba nových zastupitelů to může změnít.


 Milé "Béčko" děkujeme ti za ty skoro dvě desetiletí, kdy jsi kreslila úsměvy dětí na jejich tvářích. Užívej nových pastev.


  Kam dál:

Perla zHELPkontaktySS FacebookTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.sponzorFio banka Domu