PDU_2_5_2016_pod_skalami_R.jpg

Drobečková-navigace

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

ctenar75 let brouzdá Prokopskými stráněmi a svahy

  dlouholetá členka naší společnosti, paní doktorka Marie Nedvědová, je ve svých 86 ti letech plná plánů připravených alespoň na třicet let dalšího života. Mnohý šedesátník by jí mohl závidět. Pomozte nám její vědomosti zachovat...

PDU 2017 06 21 Slonovrat 14 Díky výjimečným znalostem místního prostředí, kterým prochází přes 70 let, se jí mnohokrát podařilo objevit chráněné druhy rostlin, které byly považovány v dané lokalitě za vyhynulé. Spolupracovala při navrhování ochranářských prací nebo pomáhala s odbornými pracemi studentů v dané oblasti.

  Není však snad den, aby vynechala svou procházku po zamilovaném údolí. Má v hlavě vlastní "GPS systém", kterým ji dovede přesně na místo, kde roste nebo kvete kdejaká vzácná bylinka. (Díky její všímavosti jsme mohli uveřejnit řadu našich fotografií.) A zná jich jistě celý herbář, sype na Vás i latinu, růst, typické znaky či výskyt, jako primus třídy. A když se zapomene, plynule přejde na teorii gravitace, kvantovou fyziku, odsud na geologii nebo dalekou historii. O profesi socioložky se dozvíte samozřejmě také.


 Pomozte nám tyto její vědomosti o Prokopském údolí zachovat a následně Vám je na našem webu Vám předat.

  Paní Nedvědová ráda píše články o přírodě, ale opakované přepisování na psacím stroji ji už unavuje oči a připravuje o čas. Hledáme proto pro ní dárce staršího funkčního notebooku, na kterém by mohla psát a upravovat své texty a také doplnit svoji touhu po nových informacích na internetu. Stačí menší disk a připojení WIFI. Základy PC ve svém věku kupodivu také zvládá.


 

  Paní doktorka Nedvědová byla i oceněna cenou Křesadlo - Dobrovolnického centra Hestia

 Víte-li o něčem, dejte nám prosím vědět na náš mail.

 

Děkujem za Vaši pomoc i ochotu

Společnost pro ochranu Prokopského a Dalejského údolí

 

 Kam dál:

Perla zHELPkontaktySS FacebookTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.sponzorFio banka Domu