PDU_2017_02_03_ledova_krasa_12_R.jpg

Drobečková-navigace

Termín: 2016-06-03 11:00

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

ctenarTradice  - Svatoprokopská pouť 2016 

   Protože se mají tradice dodržovat, obzvláště ty staré, jinak nám úplně zaniknou, naše společnost jako každý rok pořádala ve spolupráci s Římskokatolickou farností u kostela Sv.Filipa a Jakuba Svatoprokopskou pouť, včetně slavnostní mše věnované památce Sv.Prokopa

  Počasí sice trochu vyhrožovalo deštěm, ale nakonec zůstalo jen občasného nárazového větru, který občas povalil stojany od naší výstavky z historie poutí a Prokopskéhop údolí, kterou jsme na louce pro příchozí instalovali.

  

   Včetně tak stanu pro pana faráře ze Zlíchovského kostelíčka, který přišel obřadní mši vykonat. Obřad pod širým nebem měl svou neopakovatelnou atmosféru, včetně čtení z bible od příchozích a pomodlení se každý za svá přání i za druhé lidi.

   

   Závěr svátečního nedělního večera patřil Duu ze skupiny Pavla Cibocha a Musica Gaudeans Gaudeans, kteří předvedli své umění v kombinaci kytara a housle, opět jen jako ochotní dobrovolníci. Jedinou odměnou jim byla radost účastníků z poslechu jejich hudby. Jak pěkně hrají si můžete poslechnout (zapojila se neplánovaně i zvířátka - uhádnete která?):

Tak funguje celá naše Společnost pro ochranu Prokopského a Dalejského údolí.

        

    A tak nezbylo, než vše opět odnosit a těšit se zase na tradici příští rok ve stejnou dobu, tedy první neděli před svátkem Sv. Prokopa.

   Děkujeme všem účastníkům, panu faráři a Pavlu Cibochovi a jeho Duu za krásnou oslavu tohoto patrona české země.

Kam dál:

Perla zHELPkontaktySS FacebookTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.sponzorFio banka Domu