PDU_2017_02_03_ledova_krasa_12_R.jpg

Drobečková-navigace

Termín: 2018-10-07 14:00
Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

premysleni1Buštěhradská dráha a Pražský Semmering

 byly dalším z námětů našich přednášek pro širokou veřejnost. Jistě si to ke své historii a dominantě mostů v Prokopském údolí zasloužily. 

 Logo Bustehradska drahaHistorie této stavby spadá do předminulého století kdy naši prapradědové mysleli ekologicky i ekonomicky lépe než dnešní člověk. Trať je dodnes využívána i těžkou nákladní dopravou, stejně tak mosty, které fungují skoro 150 let bez opravy jejich konstrukce. V letošním roce se provádí pouze oprava železničního svršku.

 V rámci pravidelných přednášek pro širokou veřejnost jsme zařadili i toto téma, protože mosty Pražského Semmeringu jsou dominantou Hlubočepské části Prokopského údolí. Společnost Buštěhradské dráhy byla pojmenována po Buštěhradu, konkrétně po Buštěhradském zámku, kde bylo administrativní centrum panství císaře Ferdinanda.

PPT spodni viaduktBustehrad zamekDolni most Semmeringu1

 Pražský Semmering se této dráze říká pro podobnost viaduktů na trase horské dráhy v Rakousku za Vídní u Štýrského Hradce, která je považována za první horskou dráhu na světě je zapsána do světového dědictví UNESCO.

Semering Rakouskosemmering krizeni tratiSmichov nadrazi

 Přednáška byla nejen o viaduktech, ale také o celé části trati na území hlavního města Prahy, jednotlivých zastávkách a historii výstavby, včetně historických fotografií.

Praha HlubocepySemmeringByty SemmeringSmichov severni natupisteHistorie Semerring

 Přednášku jistě budeme na jaře opakovat. Pokud Vás bude zajímat, podívejte se občas do kalendáře připravovaných akcí.


   Kam dál:

Perla zHELPkontaktySS FacebookTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.sponzorFio banka Domu