PU_vylet_do_Jinonic-obrazek0064-699x175.jpg

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJComments has a deprecated constructor in /www/doc/www.prokopskeudoli.org/www/plugins/content/jcomments/jcomments.php on line 25
Ochrana: C4 - druh vyžadující další pozornost, §2
Výskyt: 2018, 2017, 2011, lokálně v Pú
Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

zaba

Po mnoha letech se žáby opět objevují

 Zavlečení plísně chytridiomykózy, přivezením žab z jižních Čech za účelem filmování, byla v Prokopském údolí tichá jara. Svatební koncert žab se nekonal.

NA 2018 06 01 Asuan Letos se žáby začaly konečně znovu objevovat. Na březích reterenční nádrže Asuán bylo živo. Na mělčiny, prokládaných Kosatcem žlutým, jich dorazil celý orchestr. Vyplašené naší chůzí kolem břehů svými mohutnými skoky stvrdily, že své rodové jméno dostaly právem.

Skokan skřehotavý (Pelophylax ridibundus), je štíhlá žabka s poměrně malou hlavou. Zadní končetiny má ale výrazně delší než přední. Proto tak skáče na velké vzdálenosti. Samci mají okolo 12 cm, ale samice mohou mít až 20 cm. Zbarvení je poměrně variabilní. Od tmavě zelené po hnědou nebo šedou. Někdy mají na hřbetě a končetinách jemné zelené proužkování.  

 

PDU 2018 06 07 Skokan skrehotavy 2PDU 2018 06 07 Albrechtuv vrch mokradPDU 2018 06 07 Skokan skrehotavy 1

 Krásný den všem přátelům Prokopského a Dalejského údolí... :-)


Kam dál:

Perla zHELPkontaktySS FacebookTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.sponzorFio banka Domu