PDU_2017_10_06_Psi_vino.jpg

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJComments has a deprecated constructor in /www/doc/www.prokopskeudoli.org/www/plugins/content/jcomments/jcomments.php on line 25

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; JCommentsACL has a deprecated constructor in /www/doc/www.prokopskeudoli.org/www/components/com_jcomments/classes/acl.php on line 17

Hodnocení uživatelů: 3 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

NezbednostiProkopské jezírko skončilo...

 Už se nevykoupete. Po neodborných zásazích, pod taktovkou odboru ochrany přírody MHMP pokračuje poškození ekosystému mílovými kroky. Jezírko sbohem, měli jsme to tě rádi.  

 Po více než 113 letech od jeho vzniku a stabilního stavu nastal během 14 dnů totální kolaps ekosystému jezírka. Nejprve se objevily slizké řasy, po té původně křišťálovou hladinu začal obsazovat okřehek a tento víkend díky řasám a sinicím, které díky revitalizaci Prokopského potoka pod Novou Vsí obdržely maximum dusíkatých látek, brčálově zezelenalo. 

 Psali jsme o tom v předchozím článku: Prokopské jezírko zaniká před očima

 Na fotkách níže je stav, jak vypadalo jezírko ještě v roce 2015, před poškozením jeho napájecího systému organizací Lesy hl.m. Prahy v jarních měsících 2016. Na jezírku i v jezírku byl čilý život. Labutě, kachny a kachňata, rybí potěr u okraje, byli zde raci. Lidé se zde chodili běžně v horkých dnech koupat. Hladina byla o metr výše, přítok do jezírka byl silný, který stačil stačil vypláchnout všechny jeho nečistoty. Jezírko jen vyjímečně zamrzalo.

PDU 2016 05 28 Prokopske jezirko4PDU 2 5 2016 jezirko kachny

  A takto vypadá dnes. Každým dnem je to horší a horší. Řasy, okřehek, sinice. Těžko se zde vykoupete a ani psy sem majitelé nepustí. Původně téměř pitná voda se stala pro zdraví nebezpečnou. 

PDU 2018 06 25 jezirko okrehek 6PDU 2018 06 30 jezirko rasy 3PDU 2018 06 30 jezirko rasy 2  Podle OOP MHMP vše je v pořádku. ČIŽP pochybení při revitalizaci na obou Prokopských potocích od nezjistila. 

 uredniciSpokojíte se s tímto vyjádření odpovědných úředníků a kompetentních orgánů a na návštěvu jezírka zapomenete, nebo nám pomůžete s tím něco udělat?


Kam dál:

Perla zHELPkontaktySS FacebookTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.sponzorFio banka Domu