Vytisknout

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

      Kouzlo Hlubočep o Štědrém večeru

  Na autobusové zastávce a pár dalších místech byl letos opět vyvěšen zalaminovaný plakátek, který zval na společné zpívání vánočních koled ještě před večeří štědrého dne, po níž vonící stromeček rozzáří oči dětí svou nadílkou pod snítkami větví.

PDU 2016 12 24 Vanocni zpivani pozvanka

   Nejsem hlubočepský rodák a bydlím tu jen pár let, protože mě tu díky lásce k přírodě připoutala jedinečnost Prokopského údolí. To jsem ale ještě netušil, že je zde také spousta skvělých lidí a lidiček, kteří bez nároku na odměnu obětují svůj volný čas nejen pro potěšení své, ale také pro potěšení druhých. Tihle, kteří na malém náměstíčku před nádherně pomalovaným domečkem, nezištně dělají tuto akci, jsou jedni z nich. 

   Na vánoční svátky vyzdobí náměstí i přilehlé skalní stěny výzdobou a připraví nejen hudební nástroje, ale zároveň vytisknou na vlastní náklady také zpěvníky s koledami a hezkými kresbami, které rozdávají každému, kdo má zájem. Čas před večeří je přece určen pro zpívání všech. A kdo nezná texty, může je mít před očima a melodie koled se jistě chytí. Bonusem k tomu je, že zpěvníky si můžou ponechat pro roky příští.

PDU 2016 12 24 JB Vanocni zpivani 4PDU 2016 12 24 Vanocni zpivani 10aPDU 2016 12 24 JB Vanocni zpivani 5

  A do zpěvníku vybrali opravdu krásné vánoční koledy. Namátkou třeba Nesem Vám novinyHle, hle, tamhle v Betlémě; Půjdem spolu do Betléma; Jak si krásné neviňátko, ale zařadili i třeba klasiku Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra  - Purpura a celou řadu dalších. 

PDU 2016 12 24 Vanocni zpivani 14PDU 2016 12 24 JB Vanocni zpivani 1

  Dalším bonusem bylo to, že každý účastník, který si donesl lampičku či svíčku, si ji mohl zažehnout ohněm od svíčky, jejíž plamen byl putovní štafetovou cestou dopraven opravdu z Betléma a přinést si toto světlo domů, do kruhu své rodiny.

PDU 2016 12 24 JB Vanocni zpivani 3PDU 2016 12 24 Vanocni zpivani 12

  Tato tradice Štědrovečerního zpívání vznikla díky této skupince lidí již v roce 2007 a pokračuje dodnes. Ke kapele čítající několik zpěváků a hudebníků s malými elektronickými varhany, kytarou, basou a saxofonem patří vždy nějací muzikanti jako - "předskokani" - kteří kapelu uvedou. Letos tomu tak bylo, protože k potěšení obecenstva jako první "předskokan" skočila na klávesy kočka, která s udiveným pohledem, co tím za zvuky vyloudila, zahrála první tóny večera.

PDU 2016 12 24 JB Vanocni zpivani kocka 1PDU 2016 12 24 JB Vanocni zpivani kocka 2

   A tak bych chtěl ještě na závěr za všechny moc poděkovat těmto aktivním lidičkám za nádherně strávený podvečer, který se obešel bez JÁJÍNKOVSKÉHO"Já jsem zaštítil, já jsem zařídil..." které na nás halasně sypou volení zástupci našeho zastupitelstva MČ Prahy 5 u každé jimi organizované akce, ovšem hrazené z našich daní bez optání, zda s ní souhlasíme.

  Tahle akce naštěstí nebyla o zviditelnění  politika a jeho ega, ta byla o pohodě, klidu, míru a lásce v srdci. O komunikaci, o sdílení, o lásce, zvycích a tradicích.....

A to se moc povedlo.

PDU 2016 12 24 JB Vanocni zpivani 6

    P.S. Hudebníkům patří ještě jeden obrovský dík za jejich zpívání i a na akci Betlémské světlo v našem informačním centru Společnosti pro ochranu Prokopského a Dalejského údolí. Bez nich by jsme to nezvládli. Také tam naladili svou strunou srdce mnoha dalších.

Moc děkujeme. 


Kam dál:

Perla zkontaktySS FacebookTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.sponzorFio banka Domu