Vytisknout
Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

ctenarNáš nový přírůstek je pomocník se žihadly.

  Delší dobu jsem už uvažovali o pořízení úlů do této části Prokopského údolí. K urychlení pomohla, jak to tak často bývá, náhoda.

 PDU 2017 09 01 Vcely oblek 1Během letních prázdnin naše zázemí pro dětské odpoledne využil mez jinými i příměstský tábor z Ořecha za Řeporyjemi. Organizátor tábora a akce, pan Glaser, je aktivní včelař. Slovo dalo slovo a přijeli jsme se na jeho práci podívat. A dnes nám po dohodě pan Glaser přivezl tři úly i se včelami.

 Včely jsou nezištní pomocníci pro přírodu. Bez jejich poletování z květu na květ se řada rostlin neobejde. Včely se květům za sladký nektar odměňují jejich opylením a tím pomáhají se zajištěním jejich rozmnožení semeny. A vzácná a masivně mizející květena Prokopského jsme po obrovských výdajích spojených se zaplacením nájmu za námi obývaný objekt a přilehlou louku mohli dovolit pořídit jen díky zpětnému příspěvku městské části Prahy 5.

 Po přezimování včelstev příští rok na jaře hodláme ke kroužku řemeslných dovedností a práce se dřevem otevřít i kroužek pro mladé včelaře.

  Složené úly jsme v deštivém ránu vynesli na jejich plánované stanoviště. Ovšem, při usazování na místo se nám první úl nepatrně ve spodní části pootevřel a pár stěhováním rozlobených včel se vyrazilo podívat, kdo to s nimi manipuluje. A protože jsme si nevzali na práci se zavřenými úly kombinézy ani kukly, místo medem se nám odměnily svými žihadly. Nu, jsou to včely. 

PDU 2017 09 01 Vcely umisteni 1PDU 2017 09 01 Umisteni ulu 2

PDU 2017 09 01 Vcely oblek 5PDU 2017 09 01 Vcely zihadla Pepa 1PDU 2017 09 08 Vcely cesno 4
 Děkujeme pan Glaserovi za dovezená včelstva i nebývalou ochotu a MČ Prahy 5 za její příspěvek k rozvoji naší společnosti a tím i pomoci dětem a přírodě Prokopského údolí.

Kam dál:

Perla zHELPkontaktySS FacebookTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.sponzorFio banka Domu